خبر فوری
This content is not available in your region

برندگان جشنواره فیلم حقوق بشر اعلام شدند

برندگان جشنواره فیلم حقوق بشر اعلام شدند
اندازه متن Aa Aa

جایزه بزرگ بهترین مستند جشنواره فیلم حقوق بشر در ژنو، به «اردوگاه ۱۴: تحت کنترل کامل»، یک تولید آلمانی که ترکیبی از فیلم مستند و پویانمایی است اختصاص یافت.

مارک ویزه، کارگردان فیلم است و داستان یک مرد اهل کره شمالی را بازگو می کند که در اردوگاه زندانیان سیاسی، از والدینی که به حبس ابد محکوم شده اند، متولد می شود.

شخصیت اصلی فیلم در میان اعدام ها، تحقیرهای مداوم و تنبیه های عمومی بزرگ و با کمک دیگر زندانیان موفق به فرار می شود. در این فیلم گفتگوهایی با یک زندانبان سابق و یک مامور اطلاعات سابق گنجانده شده است.

کارگردان فیلم می گوید: «او ۲۴ سال را در زندان می گذراند. درنتیجه ترسی که در اردوگاه حاکم است، حرف زدن در مورد جهان خارج ممنوع است. پس او از اینکه جهان آنسوی سیم های خاردار چگونه است، خبر ندارد.»

جایزه بهترین فیلم سینمایی به فیلم «شرقیه» ساخته آمی لیون، کارگردان اسرائیلی اهدا شد.

داستان فیلم درباره زندگی بادیه نشینان عرب در جنوب اسرائیل و مبارزه روزانه آن ها برای حفظ هویت و زندگی سنتیشان است.

آمی لوین، کارگردان فیلم می گوید: «امیدوارم طرز فکر مردم درباره موضوع فیلم و بادیه نشینان تغییر کند و باعث بهبود زندگی و وضعیتشان شود.»

فیلم «عمل کشتن»، ساخته جاشوا اپنهایمر برنده جایزه صلح و آشتی شد. این فیلم مستند درباره رهبران جوخه های مرگ اندونزی است.

فیلم های حاضر در جشنواره حقوق بشر به موضوع های مختلفی مانند خشونت علیه زنان، وضعیت مهاجران و آوارگان و سرکوب روزنامه نگاران و خبرنگاران می پردازند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.