وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

گردهمایی وزرای خارجه اتحادیه اروپا

گردهمایی وزرای خارجه اتحادیه اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

اوضاع سوریه ، ایران و عراق در میان مهمترین مسائل مورد بحث در گردهمایی وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز دوشنبه است. بنظر می رسد اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است که مسئله سوریه باید از طرق دیپلماتیک حل شود نه نظامی، اما اعضاء در مورد یک نکته توافق نظر دارند و آن کناره گیری بشار اسد از ریاست جمهوری است.

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه در بدو ورود به کنفرانس گفت:” ما باید به کشتار و خشونت در سوریه پایان دهیم و راهی بیابیم که مخالفین دولت بتوانند از طرق سیاسی به جلو بروند. معاذالخطیب،( رهبر ائتلاف مخالفان) گفته است باید به جلو حرکت کرد تا راه انتقال به سوریه ای متفاوت باز شود. ما خیلی روشن گفته ایم که اسد نمی تواند بماند.”

وزیر خارجه بلژیک هم در همین مورد افزود:” به امکانات کمک به مخالفان توجه خواهیم کرد و سپس به لختر براهیمی گوش خواهیم داد تا ببینیم آیا می شود با بخشی از مخالفین و دولت کنونی سوریه وارد مذاکره بشویم یا نه، اما اسد باید برود.”:”

انتظار می رود وزرای خارجه اتحادیه اروپا همچنین تحریمهای جاری علیه ایران را بخاطر تخطی های جمهوری اسلامی از مقررات حقوق بشر، تمدید و تشدید کنند.