وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مخالفت سوسیالیستهای مجارستان با اصلاحات قانون اساسی حزب حاکم

مخالفت سوسیالیستهای مجارستان با اصلاحات قانون اساسی حزب حاکم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایندگان حزب سوسیالیست پارلمان مجارستان در مخالفت با آنچه اصلاحات غیر دموکراتیک قانون اساسی این کشور از سوی حزب حاکم خواندند در جلسه رای گیری شرکت نکردند. سوسیالیستها عمده ترین حزب مخالف دولت هستند. محافظه کاران قدرت در دولت و اکثریت در پارلمان را در اختیار دارند.

نمایندگان محافظه کار می خواهند برای چهارمین بار مفادی از قانون اساسی مجارستان را تغییر دهند. اصلاحات جدید قدرت و آزادی عمل دادگاه قانون اساسی و قضات را کاهش می دهد.

سوسیالیست ها می گویند که این اصلاحات اصول بنیادین دموکراسی در مجارستان را زیر سوال می برند. به همین دلیل این نمایندگان جلسه رای گیری را تحریم کردند و با بر افراشتن پرچمهای سیاه از دیوار پارلمان بصورتی نمادین بر پایان دموکراسی در مجارستان هشدار دادند.

نمایندگان سوسیالیست می گویند تغییرات پیشنهادی دولت از یکسو قدرت مطلقه را تقویت می کند و از سوی دیگر مانع بسط آزادیهای فردی در این کشور می شود.