وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پاپ جدید تا پایان هفته معرفی می شود

پاپ جدید تا پایان هفته معرفی می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

واتیکان امیدوار است که تا پایان هفته جاری رهبر کاتولیک های جهان را به پیروانش معرفی کند.

کاردینال ها می گویند که همه تلاش خود را خواهند کرد تا هرچه سریع تر جانشینی برای پاپ بندیکت شانزدهم بیابند. قرار است روز سه شنبه ۱۱۵ کاردینال از چهارگوشه جهان در کلیسای سیستین شهر رُم گردهم آیند و در این خصوص تصمیمی اتخاذ کنند. برخاستن دودسفید از اجاق کلیسای سیستین نشانه انتخاب پاپ و دود سیاه نیز خبر از شکست در تصمیم گیری نهایی دارد.

در طول برگزاری این نشست، دیگر کاردینال ها در یک هتل واقع در واتیکان مستقر می شوند.

کیم دانیلز، مدیر موسسه صدای کاتولیک ایالات متحده آمریکا می گوید: «صد ها سال پیش برای انتخاب یک پاپ نیاز به تقریبا سه سال زمان بود چراکه آنان تهدید می شدند که کاردینال ها در یک اتاق حبس می شوند و تنها به آنان آب و نان داده خواهد شد. این اتفاق دیگر نمی افتد.»

توماس روسیکا، رئیس دفتر مطبوعاتی واتیکان به خبرنگار ما گفت: «تا پایان این هفته پاپ انتخاب می شود. فکر نمی کنم که نشست کاردینال ها طولانی شود. آنان آمادگی کامل دارند و می دانند که چه باید انجام دهند.»

کاردینال ویلفرید فاکس ناپیر، اسقف اعظم دوربان از آفریقای جنوبی بر این باور است که: «افراد جوان با رویکردهای متفاوتی در این نسشت حضور خواهند داشت و زمان بیشتری برای بحث درباره جنبه های مختلف مورد نیاز کلیسا و جهان داشته ایم.»

پاپ بندیکت شانزدهم ماه گذشته میلادی، در سن ۸۵ سالگی از سمت خود استعفا داد.