وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

برای اطمینان از عدم تمارض، برلوسکونی معاینه پزشکی می شود

برای اطمینان از عدم تمارض، برلوسکونی معاینه پزشکی می شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ده ها تن از نمایندگان پارلمان ایتالیا که عضو حزب راست میانه متعلق به سیلویو برلوسکونی نخست وزیر سابق این کشورند، روز دوشنبه به طرفداری از او در برابر دادگاهی در میلان که محاکمه وی در آن جریان دارد، دست به تظاهرات زدند.

در جلسه روز دوشنبه دادگاه قرار بود برلوسکونی به اتهامات مربوط به برقراری روابط جنسی با دختری زیر سن قانونی در ازای پرداخت پول پاسخ دهد، اما او با ادعای بیماری در این جلسه حضور نیافت.

آنجلینو آلفانو دبیر حزب مردم آزادی متعلق به برلوسکونی گفت:
“ما یک میانجی مورد اعتماد داریم که رئیس جمهوری است و او در عین حال رئیس شورای عالی قضایی کشور است. او مرد خردمندی است که ما می دانیم می توان به او تکیه کرد. نگرانی ما دمکراسی و عدالت در ایتالیاست.”

این تجمع اعتراضی پس از آن برگزار شد که قضات دادگاه سیلویو برلوسکونی دستور دادند برای بررسی ادعای او مبنی بر بیماری از ناحیه چشم و عدم امکان حضور در دادگاه، پزشکان متخصص، به معاینه دقیق او در بیمارستان بپردازند.

دستور دادگاه در مورد این تحقیق، در شرایطی صادر شده که انتخابات اخیر ایتالیا نبرد سختی را پیرامون نقش حزب مردم آزادی در اوضاع سیاسی این کشور دامن زده است.

روز دوشنبه همچنین گروهی از مخالفان برلوسکونی علیه او دست به تظاهرات زدند.