خبر فوری
This content is not available in your region

گردشگران در رُم چشم بر دودکش کلیسای سیستین دوخته اند

نظرها
گردشگران در رُم چشم بر دودکش کلیسای سیستین دوخته اند
اندازه متن Aa Aa

در میدان سنت پیتر رُم شمار قابل توجهی از گردشگران را می توان یافت که به قصد شنیدن خبر انتخاب پاپ جدید به این شهر سفر کرده اند.

یکی از این گردشگران که از مونیخ آلمان به رُم آمده است می گوید: «من این موضوع را قابل لمس و خیلی جدی می دانم و امیدوارم که شاهد انتخاب درستی در مورد جایگزین پاپ سابق باشیم.»

کشیش جوانی از ایالات متحده آمریکا درباره کاردینال دولان که از این کشور به عنوان یکی از گزینه ها مطرح است به خبرنگار ما می گوید: «او در سراسر جهان و به ویژه در ایالات متحده محبوب است.» وی در ادامه یادآور می شود که: «هرآنکس که خدا بخواهد پاپ بعدی خواهد بود.»

یکی از گردشگران ایتالیایی از شهر ماسا می گوید: «راستش را بخواهید، من زیاد به وجود خدا باور ندارم ولی به نظرم پاپ باید از پاپ ژان پل دوم پیروی کند.»

سیمونا وُلتا، خبرنگار یورونیوز گزارش می دهد: «در حالی که به نظر می رسد شمار کاردینال های واجد شرایط برای جانشینی پاپ کمتر و کمتر می شود، نگاه مردم در میدان سنت پیتر به سوی دودکش کوچکی است که برفراز کلیسای سیستین نصب شده است. احتمالا تا پایان هفته جاری، این مردم از تصمیم کلیسای کاتولیک درخصوص جانشین پاپ بندیکت شانزدهم مطلع خواهند شد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.