خبر فوری

ناکامی نخستین نشست کاردینال ها در انتخاب پاپ جدید

ناکامی نخستین نشست کاردینال ها در انتخاب پاپ جدید
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

برخاستن دود سیاه از فراز نیایشکده سیستین، در پایان نخستین نشست کاردینال های واتیکان از دست نیافتن به توافق بر سر انتخاب پاپ جدید خبر داد.

هزاران تن از مومنان و پیروان واتیکان در میدان سنت پیتر چشم به دودکشی دوخته بودند که انتشار دود سفید از آن، به خبر اول جهان مسیحیت بدل می شود.

یکصد و پانزده کاردینال با سنی کمتر از هشتاد سال، در نخستین جلسه نشست پشت درهای بسته نیایشکده سیستین نتوانستند جانشینی برای پاپ بندیکت شانزدهم بیابند.

توافق دو سوم از جمع کاردینال ها که هفتاد و هفت رای را شامل می شود، برای انتخاب رهبر کاتولیک های جهان ضروری است.

با این همه چهار کاردینال بیش از هر گزینه دیگری بخت انتخاب شدن به عنوان پاپ جدید را دارند.

آنجلو اسکولا، کاردینال ایتالیایی و از چهره های محافظه کار کلیسای کاتولیک، اودیلو پدرو شِرر، کاردینال برزیلی، تیموسی مایکل دولان، کاردینال آمریکایی از نیویورک و لوئیس آنتونیو تگلی، کاردینالی از فیلیپین، گزینه های مهم و خوش اقبال این دوره از انتخاب پاپ به شمار می آیند.

کاردینال های دارای حق رای برای برگزیدن پاپ، بامداد سه شنبه طی یک مراسم نیایش زیر سقف نیایشکده سیستین دعا کردند که بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.