خبر فوری
This content is not available in your region

اعتراض پارلمان اروپا به اصلاحات غیر دموکراتیک حزب حاکم در مجارستان

نظرها
اعتراض پارلمان اروپا به اصلاحات غیر دموکراتیک حزب حاکم در مجارستان
اندازه متن Aa Aa

حزب حاکم محافظه کار مجارستان بعد از اینکه برای چهارمین بار متوالی اصلاحات قانون اساسی در این کشور را تصویب کرد ابتدا سوسیالیستهایی که عمده ترین حزب مخالف دولت هستند و اقلیت را در پارلمان دارند به این اصلاحات اعتراض کردند و حالا نوبت پارلمان اروپا در استراسبورگ است تا به این حکم اعتراض کنند.

رییس لیبرال دموکراتهای پارلمان اروپا سه شنبه به این حکم اعتراض کرد و گفت: “ چه باید گفت وقتی تنها بخشی از نمایندگان به این حکم واکنش نشان می دهند و کمیسیون های اروپایی هیچ عکس العملی در اینباره ندارند. در واقع آقای اوربان با این کار ما رابه بازی گرفته است.”

گروههای مخالف دولت مجارستان یکشنبه یک روز قبل از رای آری پارلمان به این اصلاحات اعلام کردند که دولت این کشور با این اصلاحات حقوق بنیادین فردی و دموکراسی در مجارستان را نادیده می گیرد. اصلاحات قانون اساسی قدرت دادگاههای قانون اساسی را کاهش می دهد و از طرفی دیگر بسیاری از آزادی ها فردی مجارها را محدود می کند. مثلا یکی از موارد اصلاحات پیگرد قانونی برای بی خانمان های مجار است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.