خبر فوری
This content is not available in your region

متهم اصلی پرونده قتل لیتوینینکو به لندن نخواهد رفت

متهم اصلی پرونده قتل لیتوینینکو به لندن نخواهد رفت
اندازه متن Aa Aa

آندری لوگُوی، مامور پیشین کا.گ.ب متهم به قتل همکار سابقش آلکساندر لیتوینینکو، می گوید در جلسه بازپرسی در بریتانیا حضور نخواهد یافت.

او که در حال حاضر نماینده پارلمان روسیه نیز است، روز سه شنبه، با شرکت در یک کنفراس مطبوعاتی گفت: «سال هاست که در بریتانیا مرا جنایتکار می نامند در حالی که هیچگونه اتهام رسمی علیه من مطرح نکرده اند. حتی یک مدرک دال بر گناهکاری من منتشر نکرده اند، تنها شایعات و زمزمه هایی که هیچ بنیادی ندارد مطرح شده است. من از این نوع برخورد و نگرش به عدالت حقیقتا ناامیدم و از هر فرصتی برای دفاع از حیثتم استفاده خواهم کرد.»

این در حالی است که پلیس بریتانیا و دادستان پرونده، پیش تر، اعلام کرده بودند که مدارک کافی مبنی بر دست داشتن آندری لوگُوی در قتل آلکساندر لیتوینینکو را در اختیار دارند.

آلکساندر لیتوینینکو در سال ۲۰۰۶ در بیمارستانی در لندن جان باخت. علت مرگ مسمومیت بر اثر رادیو اکتیو پلوتونیم اعلام شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.