خبر فوری
This content is not available in your region

پارلمان اروپا لایحه بودجه نشست سران را رد کرد

نظرها
پارلمان اروپا لایحه بودجه نشست سران را رد کرد
اندازه متن Aa Aa

پارلمان اروپا لایحه بودجه اتحادیه اروپا را که ماه گذشته به تصویب سران اروپا رسید، رد کردند. نمایندگان پارلمان روز چهارشنبه خواهان انعطاف بیشتری در بودجه نهصد و شصت میلیارد یورویی و اولویت دادن به نوآوری، پژوهش و آموزش شدند.

مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا گفت:
“ارقامی را که شورای اروپا تصویب کرده، ارقام مربوط به سال 2005 یعنی هشت سال قبل است که باید تا سال 2020 تمدید شود. درک این مسئله روشن است که هیچکس با بودجه سال 2005 نمی تواند وظایفش را انجام دهد.”

نشست سران اروپا در ماه فوریه برای اولین بار بر سر کاهش بودجه به توافق رسید، اما هرگونه توافقی باید حمایت پارلمان اروپا را به دست آورد. با این حال پارلمان با رئوس اصلی بودجه تصویب شده مشکلی ندارد.

وزیر ایرلند در امور اروپا یعنی کشوری که برای شش ماه رهبری اتحادیه اروپا را بر عهده دارد می گوید:
“ما اکنون به تصمیمات مختلف نیاز داریم. تصمیم شورای اروپا در ماه فوریه را داریم و امروز هم تصمیمات پارلمان اروپا نشان می دهد که در جستجوی چیست. اگر بخواهید می توانیم مذاکره را ادامه دهیم و فکر می کنم تا ماه مه باید آن را قطعی کنیم.

گزارشگر یورونیوز در استراسبورگ:
“طی هفته های پیش رو، کمیسیون اروپا پیش نویس اصلاح بودجه را ارائه خواهد کرد. گام اول در این زمینه و قبل از چراغ سبز پارلمان برای بودجه 2020-2014، افزایش بودجه سال 2013 و مدیریت بخشی از کسری بودجه است.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.