خبر فوری
This content is not available in your region

مهاجرت پرمخاطره از آفریقا به اروپا و پاسخ سیاستمداران

نظرها
مهاجرت پرمخاطره از آفریقا به اروپا و پاسخ سیاستمداران
اندازه متن Aa Aa

هزاران مرد، زن و کودک زندگی خود را برای دستیابی به آینده ای بهتر در اروپا به خطر می اندازند. طی بیست سال گذشته، بیش از شانزده هزار مهاجر حین تلاش برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا جان باخته اند. برغم تدابیر امنیتی شدیدتر در مرزها، مهاجران همچنان از مسیرهای خطرناک از کشورهایی مثل مراکش در شمال آفریقا به اروپا می آیند.

فعالان حقوق بشر در میلیا، منطقه متعلق به اسپانیا در شمال آفریقا که مقصد اولیه بسیاری از این مهاجران است، می گویند که در مراکش، اغلب با آنها بطور غیرانسانی رفتار می شود. آنها مقامات اسپانیا و اتحادیه اروپا را به چشم پوشی در این مورد متهم می کنند.

اما میلیا مظهر چالشی است که مهاجرت برای اروپا ایجاد کرده است، از یک سو وظیفه اخلاقی برای حفاظت از افراد آسیب پذیر و از سوی دیگر، هراس از ورود سیل مهاجران.

در این برنامه “خط مقدم” از تلویزیون یورونیوز، ایزابل کومار با استفانو مانسرویسی، مدیر کل کمیسیون امور داخلی اتحادیه اروپا و منور عالم، سفیر مراکش در اتحادیه اروپا به گفتگو نشسته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.