خبر فوری

نشست یوروگروپ و کمک به کشورهای بحرانزده قاره اروپا

نشست یوروگروپ و کمک به کشورهای بحرانزده قاره اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آیا کشورهای کوچکی چون قبرس توان پرداخت وامهای میلیاردی نهادهای بین المللی و اروپایی را دارند. آیا نباید تعادلی میان کشورهای بحران زده ای چون پرتغالو قبرس پیدا کرد. نشست تازه یوروگروپ این مساله محور اصلی گفتگوها خواهد بود.

در قبرس رییس جمهوری لیبرال انتخاب شده است، آنهم پس از حکمرانی کمونیست ها پس از یک دهه. روابط پیچیده این کشور با روسیه و اتحادیه اروپا خطراتی دارد که رییس یوروگروپ از آن آگاه است.

وی می گوید:“هدف اصلی من تامین ثبات در منطقه مالی یورو است، به همین خواهان رشد اقتصادی قبرس و دیگر کشورهای بحران زده اروپا هستیم. “

قبرس نیاز به 17 میلیارد یورو دارد تا بتواند عقب ماندگیهای ناشی از بحران اقتصدی را جبران کند.
مشاور اتحادیه اروپا:”
تامین این وام در کمترین فرصت اولویت ماست. از این منظر، شنیدن اینکه چون قبرس کشور کوچکی است پس اهمیتی ندارد، نگران کننده است. این نشان می دهد که ما از بحران یونان درس نگرفته ایم. من موافقم راه حل اروپایی هستم و فکر نمی کنم نهادهای بین المللی بتوانند مشکل اروپا را به تنهایی حل کنند.”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.