وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

یک گام مثبت دیگر در درمان ایدز

یک گام مثبت دیگر در درمان ایدز
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بیماران آلوده به ویروس «اچ ای وی» می توانند از این پس به آینده امیدوارتر باشند. نتایج یک تحقیق بر روی چهارده بیمار فرانسوی که هفت سال و نیم پیش بلافاصله بعد از ابتلا، تحت درمان زودهنگام قرار گرفته بودند نشان می دهد، نشانه ای از فعال شدن دوباره ویروس در بدن آنها دیده نمی شود. دوره درمانی آنها حدودا سه سال طول کشیده بود.

پروفسور کریستین روزیو رییس بخش ویروس شناسی دانشگاه دکارت پاریس در مورد این شیوه درمانی بیشتر توضیح می دهد: «اگر بیماران بلافاصله بعد از عفونت تحت درمان قرار گیرند می توان ویروس را کنترل و از گسترش آن در بدن جلوگیری کرد. هیچ تردیدی در این خصوص نداریم به شرطی که درمان بلافاصله بعد از آلوده شدن آغاز شود.»

اواخر ماه گذشته میلادی هم یک نوزاد مبتلا به ایدز در می سی سی پی آمریکا، پس از آنکه بلافاصله بعد از تولد تحت درمان قرار گرفته بود، به زندگی عادی بازگشت.

هر چند ویروس اچ.آی.وی به طور کامل در بدن این نوزاد ریشه کن نشده ولی گفته می شود آنقدر ضعیف شده که سیستم ایمنی بدن او به تنهایی و بدون نیاز به داروهای «آنتی رترو ویروس» می تواند آنرا کنترل کند.