خبر فوری
This content is not available in your region

پاپ جدید، امید جدید برای گفتگو میان ادیان؟

نظرها
پاپ جدید، امید جدید برای گفتگو میان ادیان؟
اندازه متن Aa Aa

از زمان انتصاب پاپ فرانچسکو بعنوان رهبر جدید کاتولیکهای جهان، موضوع گفتگو میان ادیان و نقش پاپ جدید در این زمینه دوباره برجسته شده است.

جمال اوشک، روشنفکر مسلمان اهل ترکیه که ارتباط نزدیکی با جامعه مسیحیان و یهودیان این کشور دارد، با اشاره به تعلق پاپ فرانچسکو به فرقه یسوعی، شانس گفتگوی سازنده میان ادیان در زمان پاپ جدید را بالا می بیند.

او در این باره می گوید: “ما می توانیم بگوییم که در زمان بندیکت شانزدهم گفتگو میان مسلمانان، مسیحیان و پیروان سایر ادیان نزدیک به صفر بود. اما پاپ جدید یک یسوعی است. او اولین پاپ یسوعی است و می توان گفت که این تصمیم واتیکان یک تصمیم انقلابی بوده است.برای همین من معتقدم که پاپ جدید فرصتی برای مسلمانان، پیروان ادیان دیگر ، بشریت و صلح جهانی است.”

او همچنین با اشاره به فعال بودن یسوعیها در زمینه گفتگو میان ادیان در 200 سال گذشته در سراسر جهان، پاپ جدید را امید جدیدی برای آینده جهان می داند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.