خبر فوری

نخست وزیر پاکستان از عملکرد دولت دفاع کرد

نخست وزیر پاکستان از عملکرد دولت دفاع کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دولت جمهوری اسلامی پاکستان روز شنبه به پایان دوره پنج ساله اش رسید.

این نخستین باری است که دولتی در پاکستان توانسته است تا پایان مهلت قانونی، قدرت را حفظ کند.

در همین حال راجه پرویز اشرف، نخست وزیر پاکستان در پیامی تلویزیونی ضمن دفاع از عملکرد دولت خود خاطرنشان ساخت کرد که موفق به انجام اصلاحات در اقتصاد و سیاست خارجی شده است.

با این همه عموم مردم از این دولت گلایه دارند. گُل محمد، یکی از کسبه اسلام آباد در پاسخ به این پرسش که آیا در انتخابات آتی به هواداران و اعضای این دولت رای می دهد یا نه، پاسخ می دهد: «خدا نکند!. چه می گویید؟!. ما آن ها را به مدت پنج سال امتحان کردیم؛ این کافی نیست؟. هرکسی که به آنان دوباره رای دهد یا نادان است یا به دلایلی خودخواهانه این کار را می کند. کسانی که این کشور برایشان اهمیت دارد هرگز دوباره به آنان رای نخواهند داد.»

شاکر حسین، شهروند دیگری در شهر کراچی می گوید: «پنج سال گذشته به جز تورم، نگرانی و بیکاری هیچ چیز برای ما نداشته است. این دولت همه نوع مشکل برای توده مردم ایجاد کرده است. آن ها همه سازمان ها را نابود و همه چیز را ویران کرده اند.»

بانک توسعه آسیا که یکی از وام دهندگان اصلی به پاکستان است برآورد کرده است که احتمالا این کشور به کمکی ۹ میلیارد دلاری از سوی صندوق بین المللی پول نیازمند خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.