خبر فوری
This content is not available in your region

لوکاشنکو: نمی خواهم قدرت را به نزدیکانم بسپارم

لوکاشنکو: نمی خواهم قدرت را به نزدیکانم بسپارم
اندازه متن Aa Aa

الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهوری بلاروس در گفت و گو با شبکه تلویزیونی راشا تودی در روسیه ، در پاسخ به اینکه برخی منتقدان داخلی و خارجی بیم آن را دارند که قدرت سیاسی در آینده بلاروس انحصاری و خانوادگی باشد، گفت: “نه من هرگز به این موضوع فکر نمی کنم و آن را قبول ندارم، ما به سمت نوعی موروثی شدن قدرت با برگزیدن فرزندان و بستگان خود حرکت نمی کنیم، این پرسش خارج از موضوع است و من آن را رد می کنم”

لوکاشنکو در گفت و گو با راشا تودی همچنین درباره ی حدود آزادی های دگرباشان جنسی گفت:“من در مورد زنان همجسگرا با نوعی چشم پوشی و بخشش عمل می کنم اما نمی توانم به هیچ عنوان مردان همنجسگرا را ببخشم، می پرسید چرا؟ به این دلیل که زنان همنجسگرا تنها به دلیل ناتوانی و وضعیت اسفبار برخی مردان است که این مسیر را انتخاب کرده است.”

الکساندر لوکاشنکو که به همراه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران از متحدان هوگو چاوز رییس جمهوری پیشین ونزوئلا محسوب می شد، دو هفته پیش در تشییع جنازه رسمی چاوز حضور یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.