خبر فوری
This content is not available in your region

انفجار در مسجدی در دمشق

انفجار در مسجدی در دمشق
اندازه متن Aa Aa

در انفجار یک بمب در مسجدی در مرکز دمشق پایتخت سوریه، دستکم 42 تن کشته و 84 تن دیگر زخمی شدند. به گزارش تلویزیون دولتی سوریه، یکی از کشته شدگان محمد رمضان سعید البوطی، از روحانیون سنی طرفدار دولت و امام مسجد قدیمی امویان بوده است.

دولت سوریه مخالفانش را مسئول این حمله می داند و همچنین معتقد است که در حملات چند روز پیش مخالفان سلاح های شیمیایی به کار برده اند. مخالفان به نوبۀ خود دولت را به ولت را به استفاده از سلاح های شیمیایی متهم می کنند.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد می گوید:
«سازمان ملل تصمیم گرفته است استفاده احتمالی از سلاح های شیمیایی در سوریه را تحقیق کند. مشاوران ارشد من در همکاری نزدیک با نهادهای مربوطه در حال بررسی این موضوع هستند».

در مورد انفجار پنج شنبه هم دولت و مخالفانش هر یک دیگری را متهم کرده اند. برخی از فعالان مخالف حکومت بشار اسد به خبرگزاری ها گفته اند که دولت از محمد رمضان سعید البوطی حد اکثر استفاده را کرده بود و در نهایت خواست از او شهید بسازد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.