خبر فوری
This content is not available in your region

تاثیر کاهش بودجه عمومی آمریکا بر امنیت فرودگاه ها

نظرها
تاثیر کاهش بودجه عمومی آمریکا بر امنیت فرودگاه ها
اندازه متن Aa Aa

تصمیم کنگره آمریکا برای کاهش بودجه عمومی دولت آمریکا، نخستین تاثیر خود را بر روی تغییر سیتم امنیت و کنترل برخی از فرودگاه های این کشور گذاشته است.

استفان ساپ، مسئول حفاظت از مرزهای فرودگاه دالز واشنگتن با اشاره به اینکه ماموران فرودگاه ها به جای ماشین ها مسئولیت کنترل مسافران را برعهده می گیرند، گفت: «تمامی ماموران ما به خوبی آموزش دیده اند که داخل ساک ها و چمدان ها و یا اطراف افراد باید به دنبال چه چیزی باشند. همچنین آنها با استفاده از تکنولوژی ایکس ری
می توانند به هر آنچه داخل چمدان ها وجود دارد دست پیدا کنند.»

تاکنون هیچگاه کاهش بودجه دولت تاثیری بر تغییر روند امنیت فرودگاه ها در ایالات متحده آمریکا نداشته است و مقامات این کشور نیز معتقدند که تغییر خاص و چشمگیری صورت نخواهد گرفت.

سازمان امنیت حمل و نقل ایالات متحده آمریکا در گزارشی فهرستی از وسایلی را ارایه کرده که از ماه آینده حمل آنها توسط مسافران در فرودگاه ها ممنوع نخواهد بود. از جمله موارد موجود در این فهرست می توان به چاقوهای کوچک و یا برخی لوازم ورزشی همچون چوب اسکی اشاره کرد.

بر اساس قانون بودجه تصویب شده در کنگره آمریکا، دولت باراک اوباما در طول هفت ماه آخر سال جاری میلادی باید ۸۵ میلیارد دلار از هزینه ها ی خود بکاهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.