خبر فوری
This content is not available in your region

تظاهرات جوانان قبرس در اعتراض به سیاست های ریاضتی

تظاهرات جوانان قبرس در اعتراض به سیاست های ریاضتی
اندازه متن Aa Aa

حدود سه هزار تن از جوانان و دانش آموزان دبیرستانی در نیکوزیا پایتخت قبرس، روز سه شنبه و در پاسخ به فراخوانی بر روی فیس بوک، علیه ترویکا، نهادهای سه گانه وام دهنده به قبرس و سیاست استقراض مالی دولت این کشور دست به اعتراض زدند.

یانیس، دانش آموز دبیرستان:
“بدیهی است که مادران و پدران بسیاری از ما کارشان را از دست می دهند و همه ما نیز درآمدمان را از دست خواهیم داد. برای بعضی از ما حتی ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل دشوار خواهد شد.”

و توماس دانش آموز دیگر:
“آنها همه رویاهای ما و هرآنچه برایش کار کرده ایم را به هم ریخته اند، همه آنچه تا کنون ما و مادران و پدران ما به دست آورده بودیم. آن ها اساسا می خواهند کشور ما را به زمین بزنند.”

جوانان معترض با در دست داشتن شعارهایی در محکومیت بانک مرکزی اروپا، اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول، به سمت کاخ ریاست جمهوری قبرس راه پیمایی کردند. قرار است روز چهارشنبه نیز تظاهراتی علیه سیاست های ریاضتی در قبرس توسط دومین حزب بزرگ چپ این کشور برگزار شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.