خبر فوری

گشایش سفارت ائتلاف ملی سوریه در قطر

گشایش سفارت ائتلاف ملی سوریه در قطر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ائتلاف اپوزیسیون سوریه، روز چهارشنبه اولین سفارت خود در جهان را با نام “سفارت ائتلاف ملی سوریه” در قطر دایر کرد. این اقدام یک روز پس از تحویل کرسی نمایندگی سوریه در اتحادیه عرب به ریاست ائتلاف ملی سوریه صورت گرفت.

معاذ الخطیب رئیس ائتلاف ملی هنگام گشایش این سفارت گفت:
“در سطح بین المللی اراده ای وجود دارد که نمی گذارد این انقلاب پیروز شود. اما مردمی که آن بی عدالتی و ستمگری را به چالش کشیده اند، به راه خود ادامه خواهند داد و تصمیمات بین المللی هرچه باشد، متوقف نخواهند شد.”

پیش از این، در تاریخ سیزدهم فوریه برابر با بیست و پنجم بهمن ماه، دولت قطر تصمیم به واگذاری سفارت سوریه در این کشور به مخالفان را گرفته بود.

گزارشگر یورونیوز از دوحه می گوید:
“روز چهارشنبه یک سفارت برای ائتلاف ملی سوریه و روز قبل از آن ریاست کرسی نمایندگی اتحادیه عرب برای این ائتلاف، گام هایی است به سمت تقویت موقعیت آنها به عنوان نماینده مشروع مردم سوریه. آیا روز های آینده نیز شاهد گام های مشابه در کشورها و نهاد های دیگر خواهیم بود؟”

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.