خبر فوری
This content is not available in your region

رئیس جمهوری ایتالیا با سران احزاب مذاکره می کند

نظرها
رئیس جمهوری ایتالیا با سران احزاب مذاکره می کند
اندازه متن Aa Aa

جورجیو ناپولیتانو، رئیس جمهوری ایتالیا مسوولیت مذاکره با سران احزاب این کشور را به منظور تشکیل دولت ائتلافی برعهده گرفت.

این در حالی است که لوئیجی برسانی، رهبر جریان چپ میانه که در انتخابات بیشترین کرسی های پارلمان را کسب کرد در تشکیل دولت ناکام مانده است.

در همین حال همچنان ناظران بر این باورند که چپ میانه نقش قابل توجهی را در تشکیل دولت جدید ایتالیا برعهده خواهد داشت.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر پشین و از رقبای جدی چپ میانه در تازه ترین سخنرانی اش با تاکید بر اینکه تنها ائتلاف احزاب می تواند قفل تشکیل دولت را بگشاید، گفت: «ما برآنیم که نامزدی عضوی از حزب دموکراتیک را برای نخست وزیری تایید کنیم، حتی دبیرکل آن پیرلوئیجی برسانی هم مثل دیگران گزینه ای خوب است.»

با این همه بپه گیرلو رهبر جنبش پنج ستاره و رقیبی که ماه گذشته میلادی در انتخابات جایگاه دوم را به دست آورد همچنان بر موضع عدم همراهی برای ائتلاف پافشاری می کند.

این بن بست سیاسی برای تشکیل دولت در حالی است که برپایی انتخابات جدید تنها در صورت استعفای رئیس جمهوری امکان پذیر است.

انتخاب نخست وزیری فن سالار برای پایان بخشیدن به تلاش های ناکام صورت گرفته، محتمل ترین گزینه ای است که در برابر رئیس جمهوری ایتالیا وجود دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.