خبر فوری
This content is not available in your region

موافقت دادگاه پاکستان با تمدید آزادی موقت پرویز مشرف

موافقت دادگاه پاکستان با تمدید آزادی موقت پرویز مشرف
اندازه متن Aa Aa

پرویز مشرف، رئیس جمهوری سابق پاکستان که درگیر سه پرونده قضایی است می تواند مدت بیشتری را بیرون از زندان بماند. آقای مشرف که به تازگی به چهار سال تبعید خودخواسته اش پایان داد و وارد پاکستان شد، از دادگاه درخواست کرده بود که زمان آزادی او به قید وثیقه را تمدید کند. دادگاه با این درخواست موافقت کرده است.

حکم دادگاه با اعتراض شماری از وکلا روبرو شد که مخالف پرویز مشرف هستند و در اطراف دادگاه تجمع کرده بودند.

هنگام ورود آقای مشرف به محوطه دادگاه یکی از مخالفان به طرف او لنگه کفشی پرتاب کرد که به او اصابت نکرد.

وکیل مدافع آقای مشرف می گوید: «با دو درخواست آزادی به قید وثیقه موافقت شد. یکی مربوط به پرونده بی نظیر بوتو است که در دادگاه ضدتروریسم راول پندی در جریان است و دیگری مربوط به پرونده ای در دادگاه دیگر ضدتروریسم. قضات با ادامه آزادی موکل من به مدت 21 روز موافقت کردند تا روز محاکمه فرا برسد و بتوانیم برای آزادی دائم به قید وثیقه درخواست کنیم.»

آقای مشرف در یکی از پرونده های خود متهم است که در تامین امنیت برای بی نظیر بوتو، نخست وزیر سابق پاکستان که در سال 2007 ترور شد، کوتاهی کرده بود. پرویز مشرف همچنین به مشارکت در قتل اکبر خان بوکتی، یکی از رهبران جدایی طلبان بلوچ در سال 2006 میلادی متهم است.

رئیس جمهوری سابق پاکستان این اتهامات را رد می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.