خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار روسیه نسبت به درگیری نظامی آمریکا با کره شمالی

نظرها
هشدار روسیه نسبت به درگیری نظامی آمریکا با کره شمالی
اندازه متن Aa Aa

کره شمالی اعلام کرد که چند واحد موشکی خود را برای حمله به آمریکا به حالت آماده باش درآورده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ضمن امضاء فرمان آماده باش اعلام کرد که زمان «تسویه حساب» با آمریکا فرا رسیده است و از این واحدهای موشکی برای حمله به خاک و منافع آمریکا در کره جنوبی استفاده خواهیم کرد.

این تصمیم در جلسه شبانه رهبر کره شمالی با فرماندهان ارتش این کشور اتخاذ شده است.

با صدور این فرمان هزاران نفر از نیروهای ارتش این کشور ضمن اعلام حمایت خود از کیم جونگ ایل، در پیونگ یانگ رژه نظامی برپا کردند.

همزمان، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه ضمن هشدار نسبت به اینکه تنش در منطقه از کنترل خارج خواهد شد، اعلام کرد: «ما به این موضوع اطمینان داریم که واکنش های کنونی از سوی شورای امنیت و متحدان جهانی، عملکرد یک سویه کره شمالی را درپی دارد که منجر به شکل گیری عملیات نظامی خواهد شد. لغزش در این موقعیت می تواند یک دور باطل ایجاد کنند.»

اعلام آماده باش کره شمالی پس از مانور مشترک ایالات متحده آمریکا و پرواز بمب افکن ها برفراز آسمان کره جنوبی صورت گرفت. کره شمالی پس از اجرای این مانور، آمریکا را به واکنش شدید نظامی تهدید کرد.

روزجمعه همچنین تلویزیون دولتی کره شمالی با پخش یک انیمیشین ترسیم کرد که در صورت حمله چگونه با نظامیان آمریکایی برخورد و آنها را از بین خواهند برد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.