خبر فوری
This content is not available in your region

واکنش آمریکا به افزایش فشار بر سازمان های غیردولتی در روسیه

نظرها
واکنش آمریکا به افزایش فشار بر سازمان های غیردولتی در روسیه
اندازه متن Aa Aa

از بازرسی های سر زده گرفته تا شعارنویسی بر دیوارها، به نظر می رسد که موج جدیدی از فشار بر تشکل های مدنی و سازمان های غیردولتی در روسیه به راه افتاده است.

ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزرات خارجه ایالات متحده در واکنش به این اقدام گفت: «به نظر می رسد که هدف از این بازرسی ها تضعیف فعالیت جامعه مدنی در کشور [روسیه] است.» وی سپس، با تاکید بر اینکه دولت متبوع او در تماس با مقامات روسیه از عواقب این مساله ابراز نگرانی کرده است، افزود: «دولت روسیه طی سال ۲۰۱۲ با تصویب یک رشته قوانین، فعالیت سازمان های غیردولتی و مدنی در این کشور را سخت، محدود کرده است.»

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، اما روز گذشته بار دیگر بر حقانیت این اقدام تاکید کرده و گفته بود: «بازرسی ها کاملا قانونی است. هدف از آن، بررسی فعالیت سازمان های غیردولتی به منظور جلوگیری از نقض قوانین است. مطابق قوانین [روسیه] سازمان های غیر دولتی نباید از کشورهای خارجی بودجه ای برای فعالیت سیاسی دریافت کنند.»

پارلمان روسیه سال گذشته میلادی قانونی تصویب کرد که مطابق آن، سازمان های غیر دولتی که از کشورهای خارجی بودجه دریافت می کنند، باید به عنوان «نهادهای بیگانه» ثبت شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.