خبر فوری
This content is not available in your region

درخواست ترکیه برای حضور خبرنگارانش در جایگاه ویزه در دادگاه نئونازی ها

نظرها
درخواست ترکیه برای حضور خبرنگارانش در جایگاه ویزه در دادگاه نئونازی ها
اندازه متن Aa Aa

احمد داود اوغلو، وزیر خارجه آلمان در نامه ای از گیدو وستروله، همتای آلمانی خود خواست تا خبرنگاران و سیاستمداران کشورش نیز در دادگاه پنج بازمانده گروه نئونازی های آلمان که به کشتار ۱۱ نفر از جمله ۱۰ شهروند ترک متهم هستند، در جایگاه ویژه حاضر شوند.

همزمان دادگاه مونیخ اعلام کرده است که ۵۰ صندلی نخست این دادگاه را برای رسانه های اصلی که به این دادگاه دعوت شده اند در نظر گرفته است اما به این معنی نیست که خبرنگاران رسانه های دیگر نمی توانند در دادگاه حضور یابند.

کلال اوزکان، سردبیر روزنامه حریت در این باره می گوید: «دعوت نکردن خبرنگاران ترک در دادگاه به همان اندازه عجیب است که خبرنگاران نیویورک تایمز به دادگاه دعوت نشود. این کاملا غیر قابل قبول است.»

به آته شیبه، اصلی ترین متهم این پرونده پیش تر از سوی دادستان آلمان به مشارکت و همکاری در این جنایات که به نظر می رسد در یک دوره ۱۰ ساله رخ داده، متهم شده است.

بنا بر اعلام دادگاه آلمان، هدف از این قتل ها ایجاد ترس میان اتباع خارجی مقیم آلمان بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.