خبر فوری

فعالان قبرسی با موسیقی و ساز به یاری هموطنانشان شتافتند

فعالان قبرسی با موسیقی و ساز به یاری هموطنانشان شتافتند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فعالان در نیکوزیا، پایتخت قبرس، با برگزاری یک مراسم کنسرت سعی در جمع آوری کمکهای مردمی برای نیازمندان کشورشان کردند.

آنها انتظار استقبال شایان توجهی از سوی مردم نداشتند اما می گویند استقبال هزاران نفری هموطنانشان باعث حیرت آنان شد.

مدیر اجرای مراسم کنسرت می گوید:“انتظار این همه استقبال و مردم را نداشتیم. مردم به جای بسته ای در دست با کامیون های پر از جنس وارد شدند و این حیرت انگیز است.”

بحران اقتصادی در هر نقطه از دنیا افراد کم درآمد و فاقد شغل را بیش تر و زودتر از دیگران تحت تاثیر قرار می دهد و قبرس از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

قبرس با پانزده درصد بیکار روزهای سختی را می گذراند، روزهایی که یکی از برگزارکنندگان مراسم کنسرت آن را به روزهای جنگ تشبیه می کند و می گوید:“احساس غریب و دوگانه ای دارم. از طرفی خوشحالم که ایده ما جواب داد و مردم مواد خوراکی می آورند و از طرف دیگر بسیار ناراحتم که مجبور به این کار شده ایم. گویی وقت جنگ است. من به نسلی تعلق دارم که حمله سال 1974 را از سر گذراند و حقیقتا از وضع موجود غمگینم.”

اما قبرسی هایی که به کنسرت آمدند نه تنها از موسقی لذت بردند بلکه با اهدای اجناس و مواد خوراکی به یاری هموطنان نیازمندشان شتافتند و در حرکتی جمعی و خیرخواهانه شرکت جستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.