وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سئول: به هر عمل تحرک آمیز کره شمالی، پاسخی نظامی خواهیم داد

سئول: به هر عمل تحرک آمیز کره شمالی، پاسخی نظامی خواهیم داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارک گئون هه، رییس جمهوری کره جنوبی، روز دوشنبه به تهدیدات نظامی و«اعلام وضعیت جنگی» کره شمالی واکنش نشان داد. وی اعلام کرد که سئول با هرعمل تحرک آمیز از سوی پیونگ یانگ با «پاسخِ نظامی قاطع و سریع» و به دور از ملاحظات و«عواقب سیاسی» آن برخورد خواهد کرد.

از سوی دیگر واشنگتن نیز روز دوشنبه اعلام کرد که جتهای جنگی رادارگریز(استیلت) اف-22 خود را برای انجام مانور نظامی مشترک با سئول، روز یکشنبه به کره جنوبی فرستاده است.

ایالات متحده این اقدام را در حمایت از کره جنوبی درمقابل تهدیدهای همسایه شمالی اش انجام داده است.

واشنگتن، هفته گذشته نیز (هشتم فروردین) دو بمب افکن ب-2 و ب -52 را بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درآورده بود.

پیونگ یانگ همچنین روز یکشنبه تهدید کرده بود که مجتمع صنعتی کائه سونگ، واقع در مناطق مرزی دو کره را تعطیل خواهد کرد. این تهدید نگرانی هایی میان کارگران این مجتمع صنعتی که بسیاری از آنها تبعه کره جنوبی هستند، برانگیخته و با این وجود روال معمول زندگی آنها مختل نکرده است.

یک کارگر 52 ساله می گوید:« درست است کمی نگران وعصبی هستم. ولی کاری از دستم بر نمی آید. باید بروم سر کار.» کارگر 58 ساله دیگری می گوید:«حتی اگر شرکت ما بسته شود، امیدوارم کارگران ما برگردند و بازداشت نشوند.»

علیرغم تهدیدها، کارخانه های مجتمع صنعتی کائه سونگ همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند. مجتمع کائه سونگ پروژه مشترکی میان دو کره است و یکی از منابع مهم درآمد برای کره شمالی به حساب می آید.