خبر فوری

مامور ویژه مبارزه با تبهکاران در شهر تورین یک پهپاد است

مامور ویژه مبارزه با تبهکاران در شهر تورین یک پهپاد است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پهپادی مجهز به دوربین، مامور ویژه سازمان مبارزه با موادمخدر پلیس شهر تورین در ایتالیا است که برای مبارزه با تبهکاران مورد استفاده قرار می گیرد. این پهپاد می تواند تا ارتفاع ۱۵۰ متری از سطح زمین و با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

این پهپاد توسط یک شرکت سوئیسی-ایتالیایی طراحی و ساخته شده است. اومار موراندو، مدیر شرکت «ایریال ویو» می گوید: «دوربین نصب شده بر روی این پهپاد، به طور همزمان تصاویر ضبط شده را به مرکز منتقل می کند. علاوه بر این، اگر از عینک ویژه آن استفاده کنید می توانید تصاویر را با کیفیت بسیار بالا مانند یک تلویزیون ۴۲ اینچی به طور مستقیم مشاهد کنید.»

دستگاه کنترل از راه دور، به ماموران پلیس امکان می دهد که به راحتی و با سرعت بالا، پهپاد را در امکان پرتردد به پرواز درآورد. استفاده از این پهپاد در ارتفاع پایین آنجایی که پرواز برای هلی کوپتر ممکن نیست، بسیار مفید است.

دوربین پهپاد در شب، زیر برف و باران نیز می توانند تصویر برداری کند. نقطه ضعف اصلی این پهپاد اما باتری آن است که تنها یک ساعت و نیم شارژ دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.