وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جلسات رییس جمهوری ایتالیا با «ده مرد خبره» برگزار شد

جلسات رییس جمهوری ایتالیا با «ده مرد خبره» برگزار شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جورجیو ناپولیتانو، رییس جمهوری ایتالیا روز سه شنبه با ده تن از شخصیتهای خبره و متخصص در حوزه های مختلف دیدار و تبادل نظر کرد.

پس از ناکامی احزاب پیروز در انتخابات پارلمانی ماه گذشته برای تشکیل دولت ائتلافی، آقای ناپولیتانو روز شنبه ده فروردین اعلام کرده بود که قصد دارد با رایزنی با این شخصیتها، راهکاری برای خروج کشور از بن بست سیاسی بیابد.

نشست اول رییس جمهوری ۸۷ ساله با شش تن از این افراد حول مسائل اقتصادی و اجتماعی ایتالیا برگزار شد. موضوع جلسه دوم، قانون اساسی و اجرای اصلاحات در قوانین انتخاباتی بود.

به گزارش خبرگزاری ایتالیایی آنسا، سخنگوی دولت پیش از این گفته بود که این افراد با دقت و بی طرفی و بر اساس معیارهای عینی و با توجه به پیشینه کار یا نقش سیاسی شان برگزیده شده اند.

در میان این شخصیتها عضو هیات مدیره بانک ایتالیا، رییس دادگاه قانون اساسی، سخنگوی حزب دموکرات و تعدادی دیگر از سیاستمداران دیده می شدند.