خبر فوری

ولاند: فریبکاری وزیر پیشین بودجه قابل بخشش نیست

ولاند: فریبکاری وزیر پیشین بودجه قابل بخشش نیست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پنهانکاری ژروم کائوزاک، وزیر پیشین بودجه فرانسه درخصوص داشتن حساب بانکی اعلام نشده در سوئیس به مهم ترین موضوع دیدار فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور با خبرنگاران بدل شد.

آقای اولاند روز چهارشنبه در کاخ الیزه گفت: «او بالا ترین مقامات کشور را فریب داده است. رئیس دولت، دولت، پارلمان و از این طریق همه فرانسوی ها را فریب داده است. این مساله ای غیرقابل بخشش و همچنین توهینی به جمهوری است. اتهامات نیز به خودی خود غیرقابل تحمل است.»

دادستان عمومی ژنو اعلام کرده که ژروم کائوزاک، وزیر پیشین بودجه به مقامات بانک یو بی اس در سوئیس اجازه داده است تا جزئیات حساب بانکی وی به دادگستری پاریس منتقل شود.

در بیانیه دادستان عمومی ژنو آمده است که آقای کائوزاک از سال ۱۹۹۲ میلادی در یکی از بانک های سوئیس حساب داشت.

در همین حال ژان فرانسوا کوپه، رهبر حزب او ام پ گفت: «رئیس جمهوری نیز هیچ نیز نمی دانسته و این موضوعی بی نهایت جدی است چون این یعنی که او یا ساده لوح است یا در این باره مطلع بوده و به فرانسوی ها دروغ گفته است.»

وزیر پیشین بودجه دولت سوسیالیست فرانسه ماه ها داشتن حساب بانکی در خارج از این کشور را انکار کرده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.