خبر فوری

اعتراض به سفر نمایندگان صندوق بین المللی پول به قاهره

اعتراض به سفر نمایندگان صندوق بین المللی پول به قاهره
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سفر هیات نمایندگان صندوق بین المللی پول به مصر به منظور پیگیری مذاکره برای اعطای وام، اعتراض جمعی از شهروندان را درپی داشت.

مخالفان با تجمع در برابر دادگاه عالی قاهره خواستار خودداری دولت از دریافت این وام چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلاری شدند.

این خواسته معرتضان در حالی است که دو سال از آغاز مذاکرات جاری می گذرد.

خالد علی، نامزد انتخابات پیشین ریاست جمهوری در جمع تجمع کنندگان گفت: «وزیر اقتصاد و دارایی می گوید که آنان اسناد این وام را پیش از پایان آوریل امضا می کنند و وزیر برنامه و همکاری های بین المللی می گوید که ما این کار را پیش از انتخابات پارلمانی انجام می دهیم و من به آنان می گویم که چنین حقی ندارید.»

در حال حاضر ذخیره ارزی مصر به شدت کاهش یافته و این کشور را که بزرگ ترین واردکننده گندم در جهان است برای تداوم واردات به دردسر انداخته است.

مخالفان دریافت وام خارجی می گویند این کمک مالی به نفع ثروتمندان است و دست کم نباید این تصمیم پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی اتخاذ شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.