خبر فوری
This content is not available in your region

خط هوایی ساموآ، وزن مسافر را مبنای هزینه سفر قرار داد

نظرها
خط هوایی ساموآ، وزن مسافر را مبنای هزینه سفر قرار داد
اندازه متن Aa Aa

شرکت های هوایی ساموا از تعرفه ای جدید استفاده کرده است. این خط هوایی که از سال ۲۰۱۲ در اقیانوسیه راه اندازی شده، اولین خط هوایی در دنیاست که هزینه سفر را بر اساس وزن مسافر و بار آنها محاسبه می کند.

یک مسافر در این باره می گوید:« واقعا فکر نمی کنم منصفانه باشد. چون افراد لاغر باید کمتر پول بپردازند و آنها که چاق تر هستند، باید پول بیشتری بدهند و من کمی وزنم زیاد است.»

مدیر اجرایی این خط هوایی می گوید: «وقتی مردم متوجه شوند که هزینه اصلی در پرواز هواپیما وزن است و نه تعداد جا، فهم و تشخیص این که این سیستم منصفانه ترین روش ممکن در ترابری هوایی است برایشان آسان تر خواهد شد.»

هزینه سفر به این صورت محاسبه می شود که مسافران به ازای هر یک کیلوگرم وزن خود باید بین ۴۴ سانتیم تا یک یورو و ۳۰ سانتیم بپردازند.

این سیستم که به زودی در سفرهای هوایی شرکت ساموآ به اکثر کشورهای اقیانوسیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، شاید یکی از روشهای درمان و پیشگیری چاقی شناخته شود.
وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.