خبر فوری

احضار دختر پادشاه اسپانیا به دادگاه در ارتباط با فساد مالی

احضار دختر پادشاه اسپانیا به دادگاه در ارتباط با فساد مالی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

افشاگری در مورد رسوایی مالی خانواده سلطنتی اسپانیا نام دختر خوان کارلوس، پادشاه این کشور را نیز به میان آورد.

شاهزاده کریستانا، جوانترین دختر پادشاه، روز چهارشنبه در مظان این اتهام قرار گرفته که در فساد مالی همسرش با وی همکاری کرده است.

ایناکی اوردانگارین، داماد خانوداه سلطنتی اسپانیا متهم به اختلاس شش میلیون یورویی از محل اموال عمومی و تقلب مالیاتی است.

قاضی پرونده می گوید که شواهدی وجود دارد که شاهزاده ۴۷ ساله در تقلبهای مالیاتی همسرش دست داشته است. گفته می شود نام وی در مکاتباتی که شریک سابق اوردانگارین به دادگاه و رسانه ها تحویل داده، دیده می شود.

یکی از مقامات دادگاه گفته که پرنسس کریستانا باید روز ۲۷ آوریل ( ۷ اردیبهشت) به عنوان یکی از مظنونین و برای ارائه شواهد و مدارک در دادگاه حاضر شود.

از زمان افشای رسوایی مالی خاندان سلطنتی اسپانیا از دو سال پیش، احضار یکی از اعضای این خانواده به دادگاه، امری بی سابقه است. کاخ سلطنتی تا کنون در این زمینه اظهار نظر نکرده است.

با وجود بحران اقتصادی در اسپانیایی، پرونده رسوایی مالی از مجبوبیت پادشاه ۷۵ ساله که مدت ها به خاطر بازگرداندن دموکراسی به اسپانیا محترم شمرده می شد، کاسته شده است. رسانه ها که پیش از این حریم خانواده سلطنتی را رعایت می کردند، بتازگی شایعاتی در باره روابط جنسی نامشروع و فساد مالی آن منتشر می کنند

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.