خبر فوری

جنجال بر سر میراث تاچر و نوع برگزاری مراسم تدفین او

جنجال بر سر میراث تاچر و نوع برگزاری مراسم تدفین او
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بریتانیا برای تجلیل از تنها نخست وزیر زن در تاریخ این کشور آماده می شود. نخست وزیری که بلافاصله پس از مرگش، جنجال بر سر میراث او و همچنین نوع برگزاری مراسم تدفین او آغاز شده است.

روزنامه دیلی میل، عدم برگزاری مراسم تدفین ملی برای مارگارت تاچر را که معمولا برای پادشاهان و نخست وزیران سابق بریتانیا صورت می گیرد، “توهین به تاریخ و به زنی که بریتانیا را نجات داد” دانسته است.

قرار است مراسم تشییع خانم تاچر همانند مراسم تشییع ملکه مادر و پرنسس دایانا، اعضای درگذشته خانواده سلطنتی و با تشریفات کامل نظامی برگزار شود.

در این مراسم که روز چهارشنبه هفدهم آوریل در کلیسای جامع سنت پاول لندن برگزار خواهد شد، ملکه الیزابت دوم و همسرش پرنس فیلیپس شرکت خواهند داشت.

اما بنابر گزارشها، علی رغم ملی نبودن این مراسم، دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا و ملکه الیزابت در مراسم تشییع او در روز چهارشنبه هفته آینده شرکت خواهند کرد.

جسد مارگارت تاچر که بنا بر وصیتش سوزانده خواهد شد، دوشنبه شب از محل اقامتش “هتل ریتز” در لندن به مکان نامعلومی منتقل شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.