خبر فوری
This content is not available in your region

"هاک آی" از فصل آینده در لیگ برتر فوتبال انگلستان

نظرها
"هاک آی" از فصل آینده در لیگ برتر فوتبال انگلستان
اندازه متن Aa Aa

از این پس در لیگ برتر انگلستان، هاک آی ها و یاهمان دوربینهای الکترونیکی در استادیومها و در کنار خط دروازه ها نصب می شوند تا اشتباهات داوری در تایید و رد گل را کاهش دهند.

این چشمهای الکترونیکی، سالهاست که در دو ورزش تنیس و کریکت برای کمک به داوران خط وداور اصلی مورد استفده قرار می گیرد اما هنوز مدیران اصلی فیفا در نصب صد درصدی آنها تردید دارند.

مدیر طرح هاک آی ها در لیگ برتر از فواید این سیستم الکترونیکی می گوید: “در تنیس و کریکت این عمل یعنی کنترل دقیق گذشتن توپ از خط انجام می شود چرا که توپ در هوا معلوم نمی کند دقیقا وارد دروازه شده است یا نه. در فوتبال مساله پیچیده تر است چرا که دروازه بان می تواند براحتی توپی را که وارد گل شده از درون دروازه بیرون بکشد. در فوتبال این موضوع حرف و حدیثهای زیادی را در پی خود دارد. به همین دلیل دراینباره تحقیقاتی گسترده ای انجام داده ایم و به این نتیجه رسیده ایم که این کار یعنی تعبیه چشم الکترونیکی به نفع فوتبال است. “

بسیاری معتقدند تصمیم به نصب هاک آی ها و یا همان چشم های الکترونیکی نشانی است از نارضایتی مسئولان لیگ برترفوتبال انگلستان در مخالفت با درنگ مسولان فیفا و یوفا در لیگ برتر انگلستان به اجرا گذاشته می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.