خبر فوری

بحران قبرس موضوع اصلی گفتگوهای وزیران دارایی اروپا

بحران قبرس موضوع اصلی گفتگوهای وزیران دارایی اروپا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مذاکرات و گفتگوها وزیران دارایی شورای امور اقتصادی و مالی اروپا موسوم به اکوفین در دوبلین روز جمعه آغاز شد.

محور اصلی این گفتگوها پس از تایید برنامه نجات مالی قبرس اقداماتی است که دولت این کشور در ازای کمک ۱۰ میلیارد یورویی ملزم به اجرای آنهاست.

خاریس گیورگیودیس، وزیر جدید دارایی قبرس می گوید: “ما از حمایت سیاسی از برنامه نجات مالی قبرس استقبال می کنیم و برای شروع کار جهت احیای امور اقتصادی آماده هستیم.” وزیر دارایی قبرس در پاسخ به این سئوال که آیا کشورش به یک کمک ۵.۵ میلیاردی دیگر احتیاج دارد می گوید: “ما در حال حاضر قراردادی داریم و به آن عمل خواهیم کرد.”

یرون دایسلبلوم، وزیر دارایی هلند اعتقاد دارد برنامه کمک مالی به قبرس به اندازه کافی کامل است. وی در ادامه می گوید: “برنامه، اعطای کمک مالی ۱۰ میلیاردی است. تامین مالی مابقی بندهای برنامه تصویبی از طریق مالیات بر سپرده ها و خصوصی سازی صورت می گیرد.”

از سوی دیگر بحث و گفتگو بر سر اعطای کمک های بیشتر به این جزیره ادامه دارد.

مقامات آلمانی از جمله ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی این کشور اعتقاد دارند امکان اعطای مبلغی بیش از ده میلیارد یورو به قبرس وجود ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.