خبر فوری

رسانه های خارجی مجاز به پوشش محاکمه نئونازیهای متهم به قتل شدند

رسانه های خارجی مجاز به پوشش محاکمه نئونازیهای متهم به قتل شدند
اندازه متن Aa Aa

دیوان قانون اساسی آلمان به دادگاه مونیخ دستور داد تا امکان پوشش محاکمه نئونازی های متهم به قتل های نژادپرستانه را برای خبرنگاران رسانه های خارجی نیز فراهم کند.

بنابر این گزارش، امکان مشارکت حداقل سه خبرنگار خارجی در دادگاه فراهم شده است.

سخنگوی دیوان قانون اساسی آلمان با اعلام این خبر افزود: “مجوزهای بیشتری به رسانه های خارجی که ارتباط ویژه ای با قربانیان این قتلها داشته باشند، داده خواهد شد.”

روزنامه “صباح” ترکیه از عدم اجازه به خبرنگاران ترک برای پوشش محاکمه “بئاته چپه“، نئونازی متهم به قتل هشت آلمانی ترک تبار، شکایت کرده بود.

معاون سردبیر این روزنامه با ابراز رضایت از این تصمیم می گوید: “به نظر ما نمایندگان رسانه های ترکیه می بایست برای پوشش خبری با این ابعاد تاریخی در دادگاه حاضر باشند. ما خوشحالیم که به لطف اقدام ما، امکان این کار فراهم شد.”

محاکمه نئونازیهای متهم به قتل هشت آلمانی ترک تبار و یک آلمانی یونانی تبار در فاصله سالهای 2000 تا 2006 از روز چهارشنبه آغاز خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.