وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

صد و چهل هزار نیروی مسلح برای تامین امنیت انتخابات ونزوئلا

صد و چهل هزار نیروی مسلح برای تامین امنیت انتخابات ونزوئلا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا به پایان رسیده است و هر دو رقیب در انتظار باز شدن دفاتر اخذ رای در روز یکشنبه هستند تا جانشین هوگو چاوز مشخص شود. از یک سو، نیکولاس مادورو، معاون و دوست نزدیک چاوز و از سوی دیگر انریکه کاپریلس، رهبر اپوزیسیون.

مادورو همچنان با شعارهای سوسیالیستی و ادعای میراث داری چاوز تلاش می کند آرا را از آن خود کند.

آقای مادورو در آخرین سخنرانی خود تاکید کرد که “وی تنها ضمانت” پیشبرد برنامه های سوسیالیستی است. او خود را پسر چاوز و یکی از آحاد ملت توصیف کرد و گفت که برای «ریاست جمهوری آماده است.»

اما انریکه کاپریلس، رهبر مخالفان؛ او چهل ساله است و برای بار دوم در هفت ماه گذشته در انتخابات شرکت می کند. وی در انتخابات پیشین از چاوز شکست خورده بود، با این حال امیدوار است این بار مادورو را شکست دهد. کاپریلس که با شعار تغییر به میدان آمده و وعده “مبارزه با فساد” را در دستور کار خود قرار داده است.

به هر روی، انتخاب یکی از این دو به رای مردم ونزوئلا بستگی دارد. مردمی که قرار است روز یکشنبه در یک فضای شدیدا امنیتی در انتخابات شرکت کنند. تامین امنیت این انتخابات به عهده صد و چهل و یک هزار مامور امنیتی مسلح است.