خبر فوری
This content is not available in your region

وضعیت سخت و پیچیده ی زندانیان گوانتانامو

وضعیت سخت و پیچیده ی زندانیان گوانتانامو
اندازه متن Aa Aa

به دنبال اعتصاب غذای ده ها تن از زندانیان زندان گوانتانامو، صلیب سرخ جهانی عنوان کرد که مشکل و رنج اصلی زندانیان این زندان، به نبود چارچوب قانونی مشخص در قبال حقوق زندانی برمی گردد.

موارد اعتصاب غذای بازداشتی های عضو القاعده در گوانتانامو افزایش یافته است. چهل و سه تن از صد و شصت و شش فردی که در آنجا بازداشت هستند، دست به اعتصاب غذا زده اند. آنان پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر به دلیل عضویت در شبکه های تروریستی دستگیر و در این زندان مجازات شدند.

پتر ماورر، رئیس کمیته ی بین المللی صلیب سرخ در واشینگتن گفت: “موضوع زندان گوانتانامو به مسئله ای سیاسی و پیچید تبدیل شده است، هر چند در گفت و گوهای من با مقامات آمریکایی توافقاتی برای باز شده گره کور برخورد با زندانیان این زندان حاصل شد و امیدوارم در آینده شاهد خبرهای بهتری در این زمینه باشیم.”

در ایالات متحده ی آمریکا بارها اعتراض هایی از جانب مردم به ادامه ی حبس اینچنینی زندانیان در زندان گوانتانامو، صورت گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.