خبر فوری
This content is not available in your region

وضعیت نگران کننده آوارگان جمهوری آفریقای مرکزی

نظرها
وضعیت نگران کننده آوارگان جمهوری آفریقای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

آنتونیو گوترس، کمیسر عالی آوارگان سازمان ملل متحد روز جمعه از یکی از اردوگاه های پناهندگان جمهوری آفریقای مرکزی در شمال جمهوری دموکراتیک کنگو دیدار کرد.

پس از پیشروی شورشیان سلکا و تصرف بانگی، پایتخت جمهوری آفریقای مرکزی در ماه مارس، روز به روز به تعداد ده ها و شاید صد ها هزار نفر آواره ای که از این کشور به کشورهای همسایه مانند کامرون و جمهوری دموکراتیک کنگو گریخته اند بیشتر می شود.

آنتونیو گوترس، به خبرنگاران گفت: «واقعا باید تاکید کرد که کشور جمهوری دموکراتیک کنگو خود آن با مشکلات بسیار غم انگیزی روبروست، شاید با بدترین فاجعه انسانی در جهان. اکنون زمان آن رسیده که جامعه بین المللی نیز همچون کنگو، سخاوت و همبستگی خود را به مردم جمهوری آفریقای مرکزی نشان دهد.»

به گفته سازمان ملل از ماه ژانویه بیش از سی هزار نفر از ساکنان جمهوری آفریقای مرکزی به کنگو پناه برده اند و بشدت نیازمند کمک های بشردوستانه هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.