خبر فوری
This content is not available in your region

برگزاری انتخابات نمایندگان کرواسی در پارلمان اروپا

نظرها
برگزاری انتخابات نمایندگان کرواسی در پارلمان اروپا
اندازه متن Aa Aa

مردم کرواسی روز یکشنبه، به پای صندوقهای رای رفتند تا نخستین گروه دوازده نفری نمایندگان این کشور را در پارلمان اروپا انتخاب کنند.

برای تشویق شهروندان به شرکت در این انتخابات، نخست وزیر، رییس جمهوری و دیگر مقامات دولتی در بین اولین رای دهندگان بودند، چرا که بر اساس آخرین نظرسنجی ها میزان مشارکت از میان سه میلیون و هفتصد و چهل و یک هزار شهروند واجد شرایط رای دادن، از چهل درصد هم کمتر خواهد بود.

از اول ماه ژوئیه، کرواسی به عنوان بیست و هشتمین عضو به اتحادیه اروپا ملحق می شود.

مقامات زاگرب، از جمله “ایوو یوسیپوویچ“، رییس جمهوری کرواسی، از یک “لحظه تاریخی” و “اهمیت نمادین بسیار مهم” این انتخابات صحبت کرده اند اما با توجه به مشکلات اقتصادی در اتحادیه اروپا، شهروندان کرواسی، اشتیاق خاصی به ورود کشورشان به این اتحادیه نشان نمی دهند چرا که امیدی به بهبود اوضاع اقتصادی کشورشان ندارند. با این حال دولت کرواسی امیدوار است با عضویت در اتحادیه اروپا و بهره مندی از کمک های مالی آن بتواند تا حدودی مشکلات اقتصادی کشور را رفع کند.

کرواسی در سال ۱۹۹۴ اعلام استقلال کرد و دومین جمهوری یوگسلاوی سابق است که به اتحادیه اروپا می پیوندد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.