خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش محبوبیت نامزد حزب سوسیال دموکرات آلمان برای پست صدراعظمی

نظرها
کاهش محبوبیت نامزد حزب سوسیال دموکرات آلمان برای پست صدراعظمی
اندازه متن Aa Aa

در کنگره حزب سوسیال دمکرات آلمان که در شهر اُگزبورگ انجام می شود، پیر اشتاین بروک، نامزد این حزب بار دیگر تمایل قطعی خود را برای احراز صدراعظمی آلمان و جایگزینی آنگلا مرکل اعلام کرد.

تا انتخابات پارلمانی آلمان، پنج ماه بیشتر باقی نمانده و با وجود اظهار نظرهای خبرساز و جنجالی آقای اشتاین بروک در هفته های اخیر و کاهش محبوبیت وی در نظر سنجی ها، ششصد نماینده حاضر در کنگره، چندین دقیقه وی را تشویق کردند و برایش دست زدند.

پیر اشتاین بروک اقتصاددان و وزیر دارایی پیشین خانم مرکل در سخنرانی اش گفت: «با کمک شما و بسیاری دیگر از مردم آلمان، می خواهم رکود کنونی را به پیشرفت تبدیل کنم. پس از بیست و دوم سپتامبر آینده، هدف و مسئولیت من وحدت و ادغام هر چه بیشتر اتحادیه اروپا خواهد بود.»

بر اساس آخرین نظر سنجی که در مجله فوکوس روز دوشنبه منتشر خواهد شد، بنظر هفتاد و نه درصد از آلمانی ها، پیر اشتاین بروک نخواهد توانست آنگلا مرکل را سرنگون کند و تنها دوازده در صد بر این باورند که او صدراعظم بعدی آلمان خواهد بود.

بنا به یک نظر سنجی دیگر، حزب سوسیال دموکرات تنها ۲۶ درصد آرا را از آن خود خواهد کرد در حالی که ائتلاف حامیان آنگلا مرکل ۴۱ درصد آرا را به دست خواهند آورد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.