خبر فوری

جان کری کره شمالی را به گفتگو دعوت کرد

جان کری کره شمالی را به گفتگو دعوت کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفرش به ژاپن با مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد.

او در دیدار با همتای ژاپنی اش به وی اطمینان داد که آمریکا از ژاپن در برابر تهدیدهای کره شمالی محافظت خواهد کرد.

وی هرگونه حمله کره شمالی را “بزرگترین” اشتباه آنها خواند و از آن به عنوان یک عمل غیر قابل جبران یاد کرد.

آقای کری در جریان سفرش به ژاپن، چین و کره جنوبی درباره حل مسالمت آمیز بحران کره گفتگو کرده است. او از پیونگ یانگ خواست در پای میز مذاکره حاضر شود.

وی در اینباره گفت: «انتخاب ما میز مذاکره و یافتن راهی برای برقراری صلح در منطقه است. امیدواریم که کره شمالی ملاحظات یا ترسی که از آمریکا و سایر کشورهای منطقه دارد را کنار بگذارد و با مسیولیت پذیری سر میز مذاکره حاضر شود.»

آقای کری در حالی مقامات پیونگ یانگ را به مذاکره دعوت می کند که نیروهای نظامی آمریکا در منطقه خود را برای مقابله با هرگونه حمله موشکی کره شمالی آماده کرده اند.

با این حال کیم یونگ نام، رییس هیات رییسه مجمع عالی خلق کره شمالی گفت: «ما باید قدرت هسته ای خود را هم از لحاظ کیفی و هم کمی تقویت کنیم. حیات ملت و گنجینه ارزشمند اتحاد کره هرگز وجه المصالحه قرار نخواهد گرفت. برای برون رفت از شرایط جنگی باید رفتار جدی تری در برابر آمریکا داشته باشیم.»

آزمایش های موشکی کره شمالی در یک سال گذشته موجب شده است تا سازمان ملل متحد مجازات های بین المللی علیه این کشور را تشدید کند. چیزی که خشم پیونگ یانگ را برانگیخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.