خبر فوری

درگیری در کاراکاس در پی اعلام نتیجه انتخابات

درگیری در کاراکاس در پی اعلام نتیجه انتخابات
اندازه متن Aa Aa

بر خلاف خواسته معترضانی که خواهان بازشماری آرا شده اند و روز دو شنبه در خیابانهای کاراکاس تجمع کردند، شورای ملی ناظر بر انتخابات ونزوئلا پیروزی نیکولاس مادورو را در انتخابات ریاست جمهوری تایید کرد.

پلیس هزاران دانشجوی معترض را با گاز اشک آور و شلیک گلوله های پلاستیکی متفرق کرد.

به جز این درگیریها در برخی از نقاط مرکز شهر، اوضاع پایتخت ونزوئلا آرام گزارش شده است.

انریکه کاپریلس اصلی ترین رقیب نامزد پیروز که با اختلاف کمتر از دو درصد انتخابات را واگذار کرد خطاب به رقیب انتخاباتی خود گفت: «اگر این طور با عجله پیروزی خود را جشن بگیری، یک رئیس جمهوری غیرمشروع خواهی بود. ونزوئلا و جهان تو را محکوم خواهند کرد.»

نیکولاس مادورو که زمانی راننده اتوبوس بود، در دولت آقای چاوز معاونت او را به عهده داشت و هوگو چاوز پیش از مرگ به حامیانش توصیه کرده بود او را به عنوان رئیس جمهوری جدید برگزینند.

آقای مادورو در جمع طرفدارانش گفت: «این یک مبارزه انتخاباتی نبود، بلکه یک جنگ بود. آنها تنفر را در بخش بزرگی از جامعه تزریق کردند. در میان مردمی که حالا برای کشتن هم آماده اند.»

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه با ارسال پیامی ضمن تمجید از هوگو چاوز، پیروزی آقای مادورو را تبریک گفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.