خبر فوری
This content is not available in your region

نامزد جنبش پنج ستاره برای انتخابات ریاست جمهوری ایتالیا

نامزد جنبش پنج ستاره برای انتخابات ریاست جمهوری ایتالیا
اندازه متن Aa Aa

با شکست احزاب سیاسی عمده ایتالیا برای تشکیل دولت ائتلافی، روند پیچیده انتخاب رئیس جمهوری جدید این کشور از روز پنجشنبه هیجدهم آوریل آغاز می شود.

در این زمینه بپه گریلو رهبر جنبش اعتراضی پنج ستاره که حزب او در انتخایات دو ماه قبل این کشور توانست جایگاه سوم را به دست آورد، دست به یک رای گیری از طریق اینترنت زد و میلنا گابانلی روزنامه نگار مشهور، بالاترین رای را در بین هواداران حزب او به دست آورد.

بپه گریلو رهبر جنبش اعتراضی پنج ستاره روز سه شنبه گفت: “میلنا گابانلی یک انتخاب فوق العاده است. هرگز فکر نمی کردم که او جایگاه اول را به دست آورد و یا دربین پنج نفر اول باشد. اما انتخاب او دارای پیام مهمی است. او یک بانوی ژورنالیست است، یعنی فردی علیه قدرت سنتی.”

با این حال به نظر تحلیل گران، این روزنامه نگار که فاقد تجربه سیاسی است، اقبالی در انتخابات ریاست جمهوری نخواهد داشت و رئیس جمهوری آینده ایتالیا از درون توافق احزاب چپ میانه و راست میانه بیرون خواهد آمد. رومانو پرودی و جولیانو آماتو دو کاندیدای مطرح در این زمینه اند.

دوره مسئولیت جیورجیو ناپولیتانو رئیس جمهوری کنونی ایتالیا در ماه می به پایان می رسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.