وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

باراک اوباما: عوامل انفجارها در بوستون را خواهیم شناخت

باراک اوباما: عوامل انفجارها در بوستون را خواهیم شناخت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

درحالی که پلیس آمریکا هنوز درباره عوامل و سازمان دهندگان دو انفجار روز دوشنبه در شهر بوستون مرکز ایالت ماساچوست، به اطلاعات مشخص و دقیقی دست نیافته است، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشینگتن شرکت کرد. او از جمله گفت:

“این عملی فجیع و بزدلانه است. درباره آنچه اتفاق افتاد، تحقیق پلیس فدرال نشان می دهد که اقدامی تروریستی است. اما آنچه نمی دانیم اینست که چه کسی این حمله را انجام داده و چرا؟ اینکه آیا توسط یک سازمان تروریستی داخلی یا خارجی طراحی و اجرا شده و یا اقدام یک فرد بدخواه بوده است؟ مدت زمانی طول می کشد تا این مسائل پی گیری و مشخص شود که چگونه اتفاق افتاده است. اما به آن پی خواهیم برد.”

روز سه شنبه همچنین در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر بوستون، تیموتی آلبن، سرپرست پلیس بوستون خطاب به مردم این شهر گفت: “شما شاهد حضور گسترده تر ماموران پلیس بوستون، پلیس فدرال، گارد ملی و پلیس قضایی خواهید بود. ممکن است شاهد حضور گسترده این ماموران در فرودگاه ها نیز باشید. این به دلیل خاص تازه ای نیست، بلکه توام باخواست همکاری از عموم مردم برای پی گیری و کسب اطلاعات است.”

در کنفرانس مطبوعاتی بوستون، فرماندار ماساچوست و سخنگوی پلیس فدرال نیز شرکت کردند و نسبت به تمهیدات وسیع پلیس در زمینه تامین امنیت شهروندان اطمینان دادند.