خبر فوری
This content is not available in your region

کاهش کم سابقه فروش خودرو در اروپا

نظرها
کاهش کم سابقه فروش خودرو در اروپا
اندازه متن Aa Aa

فروش خودرو نو در اروپا برای هجدهمین ماه پیاپی با افت مواجه بود. بدین ترتیب فروش خودرو در پایین ترین میزان خود طی بیست سال گذشته قرار می گیرد.

فروش سالانه اتومبیل در قاره سبز در مجموع ۱۰.۲ درصد با افت مواجه بوده است.

در ماه مارس سال جاری یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو در اروپا پلاک گذاری شده، این رقم در سال ۲۰۱۲ و در زمان مشابه یک و نیم میلیون دستگاه بوده است.

میزان فروش خودرو در اروپا پس از جهشی نسبی در ماه مارس سال ۲۰۱۰ روند نزولی خود را از سال ۲۰۱۱ ادامه داد. میزان فروش خودرو در سال ۲۰۱۲ حدود ۶.۹ درصد نسبت به سال ۲۰۱۱ افت داشت. این روند با افت ۱۰.۲ درصدی در سال جاری به اوج خود رسیده است.

بازار فروش خودرو در فرانسه در ماه گذشته میلادی ۱۶.۲ درصد نزول داشته است. این افت در آلمان ۱۷.۱ درصد و در ایتالیا ۴.۹ درصد گزارش شده است.

در این بین تنها بازار فروش اتومبیل در بریتانیا در ماه مارس گذشته افزایش ۵.۹ درصدی را تجربه کرده است.

تویوتا با ۱۶.۶ درصد کاهش فروش و پژو سیتروئن با ۱۶.۳ درصد بیشترین افت فروش در ماه مارس را تجربه کرده اند.

بحران اقتصادی در اروپا از عوامل اصلی کاهش فروش خودرو در این قاره محسوب می شود. پیش از آغاز دوران رکود و بحران اقتصادی فروش سالانه اتومبیل تا پانزده میلیون دستگاه می رسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.