خبر فوری
This content is not available in your region

نیوزیلند نیز ازدواج همجنسگرایان را قانونی کرد

نظرها
نیوزیلند نیز ازدواج همجنسگرایان را قانونی کرد
اندازه متن Aa Aa

پارلمان نیوزیلند روز چهارشنبه هفدهم آوریل لایحه مجاز بودن ازدواج همجنسگرایان را تصویب کرد. این قانون با ۷۷ رای مثبت از مجموع ۱۲۱ عضو پارلمان به تصویب رسید.

نیوزیلند سیزدهمین کشور جهانست که ازدواج همجنسگرایان را قانونی می کند. کانادا، اسپانیا، سوئد، اوروگوئه و چند ایالت آمریکا نیز دارای چنین قانونی هستند.

در فرانسه نیز با وجود اعتراضات گسترده مخالفان در پاریس و چند شهر دیگر این کشور، قانون ازدواج همجنسگرایان در شرف تصویب نهایی است. سنای فرانسه چندی پیش این لایحه را تصویب کرد و به مجلس نمایندگان فرستاد.

روز چهارشنبه همچنین دور دوم بحث پیرامون این لایحه در مجلس نمایندگان فرانسه آغاز شد. بحثی که با تنش همراه بود. لایحه ارائه شده از سوی دولت فرانسوا اولاند رئیس جمهوری سوسیالیست این کشور علاوه بر قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان، شامل حق فرزند خواندگی برای همجنسگرایان نیز هست که در جامعه با مخالفت های بیشتری نسبت به حق ازدواج روبروست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.