خبر فوری
This content is not available in your region

تلاش اسرائیل برای پایان دادن به اعتصاب غذای یک زندانی فلسطینی

تلاش اسرائیل برای پایان دادن به اعتصاب غذای یک زندانی فلسطینی
اندازه متن Aa Aa

در ساحل غربی رود اردن، روز چهارشنبه فلسطینیان به مناسبت روز زندانی سیساسی خواهان آزادی سامر ایساوی ۳۲ ساله که بیش از ۲۵۰ روز است در زندان اسرائیل دست به اعتصاب غذا زده، شدند.

پیش از این چند زندانی فلسطینی در زندان های اسرائیل جان باخته اند و دولت اسرائیل اظهار تمایل کرده است که در تفاهم با مقامات فلسطینی راهی برای پایان گرفتن اعتصاب غذای سامر ایساوی بیابد. اعتصاب غذای این زندانی، هفته ها اعتراض خیابانی را در پی داشته است.

مادر سامر ایساوی می گوید: “آرزو می کنم همه زندانیان آزاد شوند، به ویژه پسرم سامر. هر لحظه در خطر مرگ است. هیچ قانونی در جهان وجود ندارد که از دیدار مادر یا دیگر اعضای خانواده با پسر زندانی شان جلوگیری کند. زندانی که ۲۷۱ روز در اعتصاب غذا و در شرایط خطرناکی است.”

روز چهارشنبه یک مقام فلسطینی گفت مسئولان اسرائیلی به سامر ایساوی پیشنهاد کرده اند تا در ازای کاهش مدت محکومیت او به یکسال، به اعتصاب غذای خود پایان دهد و سامر ایساوی با این پیشنهاد در صورت احتساب مدت یکسال از ژوئیه سال گذشته یعنی زمان بازداشت خود موافقت کرده است.

پزشکان معالج سامر ایساوی، کاهش وزن او تا ۴۲ کیلوگرم و به ویژه افت شدید ضربان قلب او را بسیار خطرناک دانسته اند که ممکن است هر لحظه به مرگ او منجر شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.