خبر فوری
This content is not available in your region

کارآگاهان در پی شناسایی هویت عامل یا عاملان بمب گذاریهای بوستون

نظرها
کارآگاهان در پی شناسایی هویت عامل یا عاملان بمب گذاریهای بوستون
اندازه متن Aa Aa

تحقیقات کارآگاهان آمریکایی برای رسیدن به سرنخ هایی که از هویت عامل یا عاملان بمب گذاری های بوستون پرده بردارد همچنان ادامه دارد. در همین راستا روزنامه «نیویورک پست» روز پنجشنبه با انتشارتصویر دو مرد ساک به دست در نزدیک محل برگزاری مسابقه ماراتون، از این دو بعنوان افراد تحت تعقیب نیروهای امنیتی یاد کرده است.

اشتفان مورفی رییس شورای شهر بوستون در این مورد گفت: « کارآگاهان با جدیت مشغول هستند و شاید به نقطه رسیده باشند که بتوانند مظنونی را بازداشت کنند که می تواند خبر خوبی باشد برای اینکه هر چه از زمان حادثه بگذرد احتمال دستگیری عاملان جنایت کم می شود.»

از سوی دیگر پی تر اهیرن کارشناس ویژه پیشین اف بی ای با اشاره تلویحی به این نکته که سر نخ های تازه ای کشف شده است، می گوید : « قبل از اینکه بخواهند
فردی را دستگیر کنند باید مدارک مستدل زیادی جمع آوری کرده باشند. آنها برای متهم کردن کسی نمی خواهند عجولانه عمل کنند. این در گذشته اتفاق افتاده در جریان بمب گذاری در بازیهای المپیک 1996 اما در مورد پرونده حاضر آنها صبر خواهند کرد تا هویت کاملا مشخص شود، شاید نشانه های بیومتریک یا اثر انگشت یا حتی اقرار کردن یک فرد.»

درجریان مسابقه دوی ماراتن بوستون و در پی دو بمب گذاری جداگانه سه نفر کشته و نزدیک دویست نفر دیگر هم زخمی شدند. کاخ سفید از این حادثه بعنوان یک اقدام تروریستی یاد کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.